Muszyna. W maju zostaną wznowione prace przy budowie obwodnicy.

Muszyna. W maju zostaną wznowione prace przy budowie obwodnicy.
Prace przy budowie obwodnicy powinny ruszyć ponownie w maju. Kilka dni temu Komisja Przetargowa poinformowała, że oferty na wykonanie zadania "Obwodnica Muszyny” – uporządkowanie ruchu w centrum Muszyny – budowa drogi odbarczającej w kierunku granicy państwa jako drogi gminnej klasy Z” powierzy jednej z czterech firm.

Są to wykonawcy: Mota - Engil Central Europa S.A. z Krakowa, Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe „Godrom” Gorlice sp. z o.o, Strabag sp. z o.o Pruszków oraz  Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Machnik Krynica - Zdrój, Mochnaczka Wyżna.  Umowa z wybraną firmą zostanie podpisana prawdopodobnie do końca kwietnia. Przetarg jest ograniczony, gdyż startującym w nim firmom postawiono pewne warunki, w tym wykazanie się dobrą sytuacją finansową.   Głównymi kryteriami oceny ofert jest cena, termin realizacji, a także gwarancja.
     Obwodnica ma odciążyć rynek i uliczki centrum od ruchu tranzytowego w kierunku z Krynicy - Zdroju na północ doliną Popradu oraz na trasie do przejścia granicznego na Słowację w Leluchowie. Obecnie zaawansowanie robót to 40 procent całej inwestycji. 
******
Problemy z poprzednim wykonawcą Grupą Finansową Cargo z Wojkowic, rozpoczęły się latem ubiegłego roku, gdy podwykonawcy narzekali na kłopoty z rozliczeniem. Generalny wykonawca złożył również wniosek o upadłość, dlatego w zerwano z nim umowę i rozpoczęto poszukiwania innego. Ogłoszono więc kolejny przetarg na budowę obwodnicy, która powinna zostać ukończona i rozliczona do końca bieżącego roku. Jeśli nie, to miasto straci dofinansowanie Unii Europejskiej.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica