Obwodnica Północna: wykonano estakadę na Dunajcu.

Obwodnica Północna: wykonano estakadę na Dunajcu.
Prace przy budowie Obwodnicy Północnej oraz mostu na Dunajcu przebiegają zgodnie z planem. Koniec inwestycji zaplanowano na lipiec 2015 roku. Całkowity koszt - to 98 mln zł, Udział środków zewnętrznych pozyskanych z Unii Europejskiej zwiększono do 85 procent.

Dzięki dobrej pogodzie wykonano estakadę nad ulicą Dunajcową. Odpowiednia technologia robót pozwoliła na zrealizowanie kluczowych zadań, bez wyłączania z ruchu ulicy. Kończą się także prace związane z układaniem belek prefabrykowanych na nowym moście na potoku Łubinka. W najbliższym czasie rozpocznie się zbrojenie i betonowanie płyty mostu. Dodatkowo na całym odcinku Obwodnicy Północnej trwa wykonywanie nasypów oraz infrastruktury towarzyszącej. – „Myślę, że mieszkańcy widzą i dostrzegają, iż jest to ogromne przedsięwzięcie. Jeśli pogoda będzie dalej sprzyjała, to w przyszłym roku w lipcu będziemy jeździć nową obwodnicą – mówi prezydent Ryszard Nowak. Podczas spotkania z dziennikarzami odniósł się on także do sprawy otworzenia jeszcze w tym roku ulicy Tarnowskiej: - "Mam taką nadzieję i takie jest moje marzenie, aby jeszcze w tym roku było to możliwe. Musimy pamiętać, że czasami pogoda płata figle i nie zawsze nasze plany się spełniają. Będziemy jednak robić wszystko, aby tak się stało"
    Koniec inwestycji planowany jest na lipiec 2015 roku. Całkowity koszt to 98 mln zł. Dzięki staraniom prezydenta Ryszarda Nowaka udział środków zewnętrznych, pozyskanych z Unii Europejskiej zwiększono do 85 procent.

Małgorzata Kareńska fot. UM Nowy Sącz


Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica