Prace zabezpieczające uszkodzony wał na Dunajcu - zakończone.

Prace zabezpieczające uszkodzony wał na Dunajcu - zakończone.
Po sześciu miesiącach zakończono roboty zabezpieczające wał na Dunajcu (okolice osiedli Tłoki i Wólki), który woda uszkodziła w maju tego roku. 27 listopada odbędzie się odbiór wykonanych prac, związanych z odbudową wału przeciwpowodziowego.

Prezydent Nowego Sącza, wraz z przedstawicielami Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Zarządu Zlewni Dolnego Dunajca z/s w Nowym Sączu (administrator Dunajca) uczestniczył w odbiorze robót międzywalu rzeki Dunajec. - "Cieszę się, że te bardzo trudne i kosztowne prace udało się wykonać w krótkim czasie. Zagrożenie było bardzo poważne. Podjąłem natychmiastowe działania interwencyjne u Wojewody Małopolskiego oraz u administratorów rzeki Dunajec, w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz u administratora wału przeciwpowodziowego w Małopolskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie. Wykonano ekspertyzy oraz projekty wykonania prac zabezpieczająco – remontowych". – mówi gospodarz miasta Ryszard Nowak. - Dzisiaj już ze spokojem parzymy w przyszłość. Wał jest wzmocniony, a mieszkańcy mogą spać spokojnie".
   27 listopada odbędzie się odbiór prac naprawczych, związanych z odbudową wału przeciwpowodziowego. Koszt zaangażowanych środków na odbudowę przez administratorów międzywala wyniósł 1 480 000 zł. Koszt odbudowy i zabezpieczenia wału przeciwpowodziowego - 5 500 000 zł.

oprac. Małgorzata Kareńska fot. UM Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa UM Nowy Sacz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica