Stary Dom Zdrojowy będzie przystosowany dla niepełnosprawnych.

Stary Dom Zdrojowy będzie przystosowany dla niepełnosprawnych.
Uzdrowisko – Krynica Żegiestów S.A. przeprowadza prace remontowe, które obejmują m.in. Stary Dom Zdrojowy. Obiekt jest remontowany od skrzydła południowego, w piwnicach którego znajduje się baza zabiegowa. Od tamtej strony zamontowana zostanie winda. A wszystko po to, aby zniknęły bariery utrudniające poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

Prace inwestycyjno – remontowe w Starym Domu Zdrojowym spowodowały wyłączenie tego zabytkowego budynku z użytkowania od listopada ubiegłego roku. Remontowane jest skrzydło południowe, w piwnicach którego znajduje się baza zabiegowa. Ta część zostanie zmodernizowana aż po dach. Powstanie ok. 60 miejsc o wysokim standardzie hotelowym, zamontowana zostanie też winda.
    Natomiast tuż po długim majowym weekendzie planowane jest rozpoczęcie remontu krynickiej Pijalni Głównej. Pod warunkiem, że wykonawca wyłoniony w procesie przetargowym uzyska wszystkie wymagane pozwolenia. Ogólnie bryła obiektu nieznacznie się zmieni. Zostanie wymieniony dach, co spowoduje, że Pijalnia nabierze nieco lekkości. Zasadnicze zmiany dotyczą wnętrza budynku, który - przy zachowaniu dotychczasowej funkcji - ,stanie się miejscem pozyskiwania dodatkowych dochodów spółki tzn. m.in. konferencji i szkoleń. Przewidywane zakończenie prac to lipiec lub sierpień 2014 roku. Oprócz tego uzdrowisko prowadzi poważne inwestycje, na które w latach 2012 - 14 planuje wydać ponad 46 mln. złotych. W ramach modernizacji systemu ciepłowniczego powstaną lokalne ciepłownie dla dużych obiektów spółki. 
*****
Modernizacja Starego Domu Zdrojowego odbyła się równolegle z ogłoszeniem konkursu na nowego prezesa Zarządu Uzdrowiska Krynica - Żegiestów. Przystąpił do niego m.in. dotychczasowy prezes spółki Ireneusz Niemiec. Rozstrzygnięcie konkursu powinno nastąpić pod koniec marca.
 
Tekst i foto Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica