Wbili łopatę pod budowę obwodnicy północnej.

Wbili łopatę pod budowę obwodnicy północnej.
W Nowym Sączu rusza budowa obwodnicy północnej. Władze miasta przecięły symboliczną wstęgę. Droga, która powstanie pozwoli kierowcom jadącym od strony Brzeska ominąć centrum miasta w kierunku doliny Popradu, Starego Sącza i dalej do Krościenka oraz Szczawnicy.

Obwodnica północna rozwiąże jeden z największych problemów komunikacyjnych Nowego Sącza, jakim jest przeprawa przez Dunajec w centrum miasta. - „Rozpoczynamy budowę obwodnicy północnej. Po wielu trudach, zmaganiach, przecinamy symboliczną wstęgę. Mam nadzieję, że w 2015 roku będziemy jeździć nową obwodnicą i nowym mostem. To bardzo ważna inwestycja dla nas wszystkich, mieszkańców Nowego Sącza” - powiedział prezydent Ryszard Nowak, przecinając symboliczną wstęgę. Potem władze miasta wbiły łopatę oraz przerzuciły odrobinę ziemi, co świadczy o przekazaniu placu budowy firmie, która wygrała przetarg. Plac budowy pobłogosławił o. Józef Polak, proboszcz parafii Ducha św. w Nowym Sączu. - "Przy realizacji inwestycji, przy robotach inżynieryjnych pracować będzie około 300 osób. Pierwsze obiekty wychodzące ponad ziemię zobaczymy na przełomie czerwca i lipca. W trzecim kwartale roku będą to już ustroje nośne." – mówił Piotr Jurczyk, prezes firmy Intercor, wykonawcy inwestycji.
     Koszt budowy obwodnicy północnej - 98 mln zł, w tym 68 mln zł to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 8.2..
*****
14 grudnia 2012 roku uzyskano decyzję o środowiskowych warunkach dla przedsięwzięcia. 22 kwietnia 2013 roku podpisano pre - umowę na dofinansowanie zadania, a w lipcu wykonano aktualizację projektu budowlanego. Pod koniec lipca złożono wniosek o pozwolenie na budowę. 30 grudnia 2013 roku wybrano wykonawcę na roboty budowlane. W tym samym dniu uzyskano decyzję ZRID.

Małgorzata Kareńska
fot. UM Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: UM Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica