74. latka koleją ofiarą oszustwa „na wnuczka”.

74. latka koleją ofiarą oszustwa  "na wnuczka".
74. letnia mieszkanka Nowego Sącza została oszukana tzw. metodą na wnuczka. Kobieta straciła 12 tysięcy złotych. Do oszustwa doszło 24 sierpnia.

Wyobraźnia oszustów nie zna granic. Wykorzystują oni najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość i dobre serce. – „Na telefon stacjonarny 74-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podał się za jej wnuka. Poinformował, że miał wypadek samochodowy i pilnie potrzebuje gotówki. Poprosił kobietę o pieniądze, po które miał zgłosić się jego kolega. – mówi mł. asp. Justyna Basiaga, z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – „Kobieta przejęta losem rzekomego wnuczka, przygotowała wszystkie pieniądze jakimi dysponowała, a następnie przekazała je nieznajomemu mężczyźnie, która został przysłany do jej domu. W ten sposób straciła 12 tysięcy złotych”.
    Policjanci przypominają, że każda osoba, która znajdzie się w podobnej sytuacji, powinna upewnić się czy faktycznie dzwonił ktoś z rodziny lub jej bliskich znajomych. Najlepiej wykonać telefon do krewnego czy wnuka, za którego podaje się oszust. Należy upewnić się czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Pamiętajmy, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997.

(MK) fot. KM Policji Nowy Sacz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz.

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica