Aby było bezpieczniej. Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Aby było bezpieczniej. Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.
W nowosądeckiej Komendzie Miejskiej Policji spotkali się koordynatorzy Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, kompleksowego programu, opartego na wzajemnej współpracy szkoły oraz samorządu lokalnego, policji, straży miejskiej, rady osiedla, stowarzyszeń.

Celem „Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa” jest zmniejszenie lub wyeliminowanie niekorzystnych zjawisk występujących w szkole (przemocy rówieśniczej, używania substancji psychoaktywnych itp.). Szkolenie poprowadziła nadkom. Izabela Ciarka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Prelegentka omówiła ogólne założenia projektu. Przedstawiła regulamin nadawania certyfikatów, wymaganą dokumentacje, sposób oceniania oraz zasady prowadzenia audytów. Podsumowała także dotychczasowe przedsięwzięcia.
   W spotkaniu uczestniczyły policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz koordynatorzy i zastępcy projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
*****
„Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo” jest dokumentem, przyznawanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - na 2 i 5 lat. Po spełnieniu kryteriów, wynikających z regulaminu szkoła może ubiegać się o tytuł Lider Projektu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.
W powiecie nowosądeckim w tegorocznej edycji mogą ubiegać się: Gimnazjum nr 3 w Nowym Sączu, Gimnazjum w Świniarsku oraz Gimnazjum w Krynicy - Zdroju. Obecnie na Sądecczyźnie w projekcie uczestniczą 32 szkoły i jedna uczelnia wyższa.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica