Głupi kawał w „malowaną noc” & policyjne zarzuty.

Głupi kawał w "malowaną noc" & policyjne zarzuty.
O tym, że robienie głupich kawałów w tzw. „malowaną noc” (między pierwszym a drugim dniem Świąt Wielkanocnych) jest nadal żywa przekonał się mieszkaniec Mochnaczki Wyżnej. Mężczyzna stracił motocykl, który „dowcipnisie” zabrali z jego posesji i podpalony.

Policjanci krynickiego Komisariatu Policji, w oparciu o informacje operacyjne, szybko ustalili przebieg zdarzenia nocy z 20/21 kwietnia. - "Grupa młodych ludzi z posesji mieszkańców Mochnaczki Wyżnej zabrała motocykl marki Romet. Kiedy wielokrotne próby uruchomienia silnika zakończyły się niepowodzeniem, jeden z nich umyślnie podpalił pojazd, który doszczętnie spłonął" – mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Właściciel motocykla oszacował straty na około 2 tysiące złotych.
    Następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca gminy Krynica - Zdrój. Zarzucili mu pomoc w zabraniu pojazdu i jego uszkodzenie. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał karze. - "W kontekście tego zdarzenia policjanci apelują o rozsądek w kultywowaniu podobnych zwyczajów. – dodaje Aneta Izworska. - "To, co młodym ludziom, szczególnie będącym pod wpływem alkoholu, wydaje się zabawne, często powoduje duże straty i krzywdę ofiary „dowcipu”. A dodatkowo jest przestępstwem".
    W ubiegłym roku podczas tzw. „malowanej nocy” na terenie gminy Krynic – Zdrój policjanci odnotowali pięć podobnych wykroczeń. Wówczas przekroczenie granic zwyczaju i norm społecznych zakończyło się dla sprawców grzywnami około kilku tysięcy złotych.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica