Gródek nad Dunajcem. Przebrali się za policjantów.

Gródek nad Dunajcem. Przebrali się za policjantów.
Trzech mężczyzn używając latarki z czerwonym światłem zatrzymało samochód dostawczy Iveco, podając się za funkcjonariuszy policji. Byli ubrani w policyjne mundury starego typu, niekompletne i częściowo wojskowe. Do zdarzenia doszło nocą, 30 listopada w Gródku nad Dunajcem. 
 
Kierowca, który zatrzymał się do kontroli drogowej, zaczął podejrzewać, że młodzi mężczyźni podszywają się pod policjantów. - Na miejsce podjechali policjanci z komisariatu z Łososiny Dolnej, którzy patrolowali ten rejon, a wówczas młodzi przebierańcy zaczęli uciekać w kierunku zarośli. – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu -"Policjanci ustalili jakim samochodem przyjechali ci mężczyźni i kto jest jego właścicielem. Na siedzeniu pojazdu leżały dwie atrapy broni oraz hełm i suszarka do włosów"
   Około szóstej nad ranem jeden z przebierańców powrócił do pozostawionej na parkingu toyoty, wtedy został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili także tożsamość jego czterech kolegów, biorących udział nie tylko w tym zdarzeniu, ale również w kilku innych tego typu „kontrolach drogowych” na terenie Gródka nad Dunajcem i Rożnowa.
  W sumie zatrzymano dwóch 19-.latków, dwóch 18. latków i 15-latka. Pełnoletnim po przesłuchaniu przedstawiono zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego, za które to przestępstwo grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Nieletniego przekazano rodzinie i zajmie się nim sąd rodzinny.
Wyciąg z kodeksu karnego:
Art. 227. Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją,  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(MK)fot. KM Policji NS


Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica