Grybów. Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi

Grybów. Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi
Papierosy przygotowane do sprzedaży, 2,5 tys. bletek do tytoniu oraz liście i krajankę tytoniową, a także przyrządy do produkcji wyrobów tytoniowych zarekwirowali policjanci mieszkańcowi Grybowa.
 
Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego grybowskiego komisariatu ustalili, że 58-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy. - Podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych   policjanci zabezpieczyli m.in. liście tytoniu, krajankę, 38 paczek papierosów przeznaczonych częściowo do sprzedaży i sporą ilość pustych opakowań, jak również bibułki do pakowania tytoniu i przyrządy służące do produkcji takich wyrobów. –informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy KM Policji w Nowym Sączu. - Funkcjonariusze ustalili, że grybowianin zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, przez blisko półtora roku.
   Mężczyzna usłyszał zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

(MK) fot. KM Policji NS
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica