Jechali na podwójnym gazie. Stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym.

Jechali na podwójnym gazie. Stworzyli zagrożenie w ruchu drogowym.
Wczoraj (24 października) w Polanach kryniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował quadem. Słusznie podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu. Podobnie kierujący mercedesem, który doprowadził do wypadku w Powroźniku.

- 'Około wpół do piątej po południu kryniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego quadem'.
– informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 34 - latek ma w organizmie ponad 3,4 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a quad którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych".
     Tego samego dnia, około godziny 19.00 w Powroźniku doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący mercedesem najprawdopodobniej zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się z samochodem ciężarowym marki MAN. – Kierujący autem osobowym oddalił się z miejsca zdarzenia, ale po chwili powrócił. Okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przetransportowany do krynickiego szpitala. Kierowcy MANa nic się nie stało, był trzeźwy. – mówi Aneta Izworska.
   Na miejscu zdarzenia pracowali muszyńscy policjanci oraz Zespół Wypadkowy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
*****
Policjanci przypominają, jakie konsekwencje grożą za jazdę pod wpływem alkoholu:
• Jeżeli kierujesz pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila (w wydychanym powietrzu od 0,1 do 0,25 mg/l) grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów od pół roku do 3 lat, kara aresztu i grzywna. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem (art. 87 kw).
• Jeśli stężenie alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila (w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg/l) grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz kara pozbawienia wolności do lat 2, ograniczenie wolności i grzywna. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem (art. 178a kk).

Małgorzata Kareńska
fot. PJSP Nowy Sącz

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica