Korona drzewa spadła na bawiące się w pobliżu dziecko.

Korona drzewa spadła na bawiące się w pobliżu dziecko.
Korona przeznaczonego do wycięcia drzewa spadła na plac zabaw. Konar uderzył 5-letnią dziewczynkę, którą przewieziono do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj (28 sierpnia) na jednym z nowosądeckich osiedli.

Wczoraj około godziny 15.30 przy ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu, korona przeznaczonego do wycięcia drzewa spadła na plac zabaw. Konar uderzył 5-letnią dziewczynkę, którą przewieziono do szpitala na obserwację.
   Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo - śledcza z technikiem kryminalistyki z sądeckiej Policji. Funkcjonariusze przesłuchali również świadków zdarzenia, jednak czynności nadal trwają. Na tę chwilę policjanci prowadzą postępowanie z art. 160 par. 1 i 3 kodeksu karnego.
    Wyciąg z kodeksu karnego Art. 160. § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(MK) fot. PSP NS.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji NS

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica