Marcinkowice. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu

Marcinkowice. Potrącona kobieta zmarła w szpitalu
Dzisiaj, 5 grudnia w rejonie skrzyżowania na drodze powiatowej w Marcinkowicach, kierujący Audi potrącił przechodzącą przez jezdnię, kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych, 73.letnią mieszkankę tej miejscowości. Kobieta zmarła.

Do śmiertelnego wypadku doszło około godziny 6. 15 – „W rejonie skrzyżowania na drodze powiatowej w Marcinkowicach, kierujący Audi potrącił przechodzącą przez jezdnię, kilkanaście metrów od przejścia dla pieszych, 73.letnią mieszkankę tej miejscowości. – informuje mł. asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – „Kobieta została przewieziona do sądeckiego szpitala, jednak w wyniku poniesionych obrażeń zmarła”.
   Sądeccy policjanci przypominają, że to piesi są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze. Do wypadków z ich udziałem dochodzi najczęściej w godzinach rannych i wieczornych, od września do grudnia. Wtedy widoczność człowieka poruszającego się po drodze jest znacznie ograniczona. Funkcjonariusze przypominają, że noszenie elementów odblaskowych zwiększa bezpieczeństwo pieszych na drodze, a niejednokrotnie ratuje im życie.

(MK) fot. ilustracyjne.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica