Młodzi mężczyźni wymusili 100 złotych. Zostali zatrzymani.

Młodzi mężczyźni wymusili 100 złotych. Zostali zatrzymani.
     W niedzielę (25 listopada) około wpół do trzeciej w nocy, przed jednym z krynickich nocnych lokali doszło do wymuszenia rozbójniczego. Grupa młodych mężczyzn zażądała pieniędzy od 25 - letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich.
     - Sprawcy zaczęli ofiarę szarpać, popychać i uderzać w twarz. Następnie zmusili go do wydania 100 złotych.  Oficer Dyżurny natychmiast wysłał funkcjonariuszy, którzy w wyniku przeprowadzonych działań zatrzymali jednego z mężczyzn. - informuje st. sierż. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. 20 - letni mieszkaniec Krynicy- Zdroju został osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut wymuszenia rozbójniczego. Prokurator Rejonowy w Muszynie zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego oraz dozoru policji. Wczoraj policjanci zatrzymali drugiego sprawcę zdarzenia, 19 letniego kryniczanina.
     Za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy Zdrój.

(Red. M) foto arch.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica