Muszyna. Apel do poszkodowanych przez oszustów.

Muszyna. Apel do poszkodowanych przez oszustów.
Pod pretekstem sprzedaży używanej odzieży oszustki weszły do mieszkania 83-latka, kradnąc mu oszczędności. Po godzinie policjantom udało się odzyskać skradzione pieniądze. Podejrzewane trafiły do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (25 czerwca) przed południem w Muszynie. Do drzwi starszego pana zapukały dwie kobiety, oferując kupno używanej odzieży. - "Podczas, gdy jedna rozmawiała z mężczyzną, druga w tym samym czasie plądrowała mieszkanie. mieszkańcowi Muszyny blisko 4 tys. złotych". – informuje sierż. szt. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
   Natychmiast po zgłoszeniu kradzieży, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wydał komunikat, w którym wskazał rysopisy podejrzewanych. Poinformował też, iż poruszają się samochodem na niemieckich numerach rejestracyjnych. Muszyńscy policjanci sprawdzali teren miejscowości, a funkcjonariusze z Piwnicznej - Zdroju kontrolowali trasy wyjazdowe z Muszyny. - " Skoordynowane działania policjantów przyniosły efekty. Około 13.30 na terenie Piwnicznej, pojawił się poszukiwany pojazd marki Mitsubishi Carisma koloru niebieskiego, w którym znajdowało się pięć osób narodowości romskiej". – dodaje Oficer Prasowy. – „W wyniku przeszukania pojazdu i osób policjanci odzyskali skradzione wcześniej pieniądze, które przekażą pokrzywdzonemu. Aktualnie trwają czynności z zatrzymanymi”. Mitsubishi Carisma, w kolorze niebieskim na niemieckich numerach rejestracyjnych poruszało się pięć osób narodowości romskiej – trzy kobiety i dwóch mężczyzn.
    Policja zwraca się z prośbą do osób, które znalazły się w podobnej sytuacji lub mogły zostać przez tę grupę oszukane (nie tylko na terenie Muszyny, ale i powiatu) o kontakt z najbliższą jednostką Policji. Numer alarmowy 997 lub numer Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy: 18 442 46 67.

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica