Muszyna. Policja zabezpieczyła 185 poroży.

Muszyna. Policja zabezpieczyła 185 poroży.
Dwoje mieszkańców Muszyny usłyszało zarzuty bezprawnego pozyskania trofeów zwierząt łownych, a także posiadania urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa. Od 2012 roku policjanci z Muszyny zabezpieczyli 185 sztuk poroży oraz jedne wnyki.

- "W lipcu tego roku mieszkaniec Muszyny usłyszał zarzuty dotyczące bezprawnego pozyskania dziesięciu trofeów, tj. wieńca jelenia i parostka sarny. Natomiast zarzut posiadania urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa w postaci żelaznego potrzasku usłyszała mieszkanka tej miejscowości. - informuje sierż. szt. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
    We wrześniu policjanci skierowali sprawę do Prokuratury Rejonowej w Muszynie. Ten akt oskarżenia skierowała do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu (z siedzibą w Muszynie). Dowody i opinia biegłego pozwoliły na początku października wydać w tej sprawie "Wyrok Nakazowy", który jest nieprawomocny.
    Zgodnie z artykułem 52 pkt. 1 i 2 Ustawy "Prawo Łowieckie" -  za przechowywanie narzędzi i urządzeń służących do kłusownictwa oraz temu kto wchodzi w posiadanie bezprawnie pozyskanych trofeów zwierząt łownych, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Małgorzata Karenska fot. KM Policji Nowy Sacz.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica