Nielegalny „obrót” wyrobami tytoniowymi o wartości ok. miliona zł.

Nielegalny "obrót" wyrobami tytoniowymi o wartości ok. miliona zł.
Ponad tonę tytoniu i ponad 20 tyś. paczek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli sądeccy policjanci, celnicy i funkcjonariusze CPŚP. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na ponad 1 milion złotych.
 
28 czerwca sądeccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Izby Celnej w Nowym Sączu przeprowadzili działania uderzające w nielegalny „obrót” wyrobami tytoniowymi. – „W trakcie przeszukań nieruchomości należących do 58-letniego mieszkańca gminy Chełmiec, mieszczących się na terenie dwóch powiatów: nowosądeckiego i gorlickiego, ujawnili i zabezpieczyli ponad tonę tytoniu i ponad 20 tyś. paczek papierosów różnych marek. – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.
   Mężczyzna, który był już wcześniej znany sądeckim policjantom z działalności przestępczej, został zatrzymany. 58 latek. usłyszał zarzut nielegalnego posiadania oraz wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy (art. 65 kks). Wstępnie oszacowano wartość zabezpieczonych wyrobów na prawie milion złotych.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica