Nowy Sącz. 19 . letni sprawca włamania do jubilera – zatrzymany.

Nowy Sącz.  19 . letni sprawca włamania do jubilera – zatrzymany.
Policjanci zatrzymali 19. latka, który 23 lipca włamał się do sklepu jubilerskiego w Nowym Sączu. Zarzucili mu jeszcze popełnienie innych przestępstw.

4 sierpnia policjanci przedstawili 19. letniemu mieszkańcowi Nowego Sącza zarzut kradzieży z włamaniem do salonu jubilerskiego w Nowym Sączu przy ulicy Lwowskiej . - Do zdarzenia doszło 24 lipca. Wtedy to mężczyzna wybił szybę w sklepowej witrynie i z ekspozycji zabrał biżuterię wartą kilka tysięcy złotych. – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - 'Na miejscu natychmiast pojawił się przewodnik z psem tropiącym oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, który zabezpieczył ślady na miejscu zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli monitoring znajdujący się w sklepie. Sprawdzili też, czy miejsce zdarzenia obejmuje monitoring z innych pobliskich lokali użytkowych".
   Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania sprawcy włamania i zarzucenia mu innych przestępstw. Policjanci ustalili, że 3 dni później, 19. latek ukradł rower warty 2 tys. złotych, który właścicielka zostawiła przed sklepem przy ulicy Paderewskiego, a gdy funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie w środku znaleźli marihuanę. Sądeczanin usłyszał zarzuty: kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego (art. 279 par. 1 kk), kradzieży roweru (art. 278 par. 1 kk) oraz posiadania narkotyków (art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec 19.latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.
 
(MK) fot. KM Policji NS

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica