Nowy Sącz. 30. latkowie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju

Nowy Sącz. 30. latkowie usłyszeli zarzut usiłowania rozboju
Trzech około 30 - letnich mężczyzn (29 marca) w okolicy Dworca Autobusowego zaczepiało nastolatków. Grożąc im, żądali od nich pieniędzy oraz telefonów komórkowych. Zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju.

Do zdarzenia doszło w sobotę, wieczorem przy ulicy Długosza, w rejonie sądeckiego dworca autobusowego. Trzech ok. 30 - letnich mężczyzn zaczepiało nastolatków. Grozili im, zażądali wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Kiedy jeden z napadniętych wzywał policję, sprawcy rozboju uciekli. - "Dwa policyjne patrole bardzo szybko przybyły na miejsce zdarzenia. Wkrótce funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn pasujących do rysopisów podanych przez pokrzywdzonych i przewieźli ich do aresztu" – mówi Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Jeden z zatrzymanych mężczyzn miał blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie. Pozostali odmówili poddania się badaniu". 
     Policjanci przedstawili 26 i 35 - letnim mieszkańcom Nowego Sącza zarzut usiłowania rozboju. 26 – latek, prócz gróźb dopuścił się jeszcze przemocy, uderzając dwóch pokrzywdzonych. Mężczyzna w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Trzeci z mężczyzn został przesłuchany w charakterze świadka.

(MK) fot. KM Policji NS

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica