Nowy Sącz. Kolejna ofiara oszustów metodą „na wnuczka”.

Nowy Sącz. Kolejna ofiara oszustów metodą "na wnuczka".
W Nowy Sączu ponownie doszło do wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.  Ofiarą padła 77. letnia kobieta, która przekazała oszustom kilkanaście tyś. złotych. Policja apeluje o ostrożność.

- "Podczas rozmowy telefonicznej, oszustka podająca się za synową, pod pretekstem pożyczenia pieniędzy na rzekomą spłatę pożyczki w banku wyłudziła od 77. letniej mieszkanki Nowego Sącza kilkanaście tysięcy złotych". – informuje Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - "Kobieta, wierząc, że pomaga najbliżej rodzinie, ufnie przekazała pieniądze podstawionemu kurierowi".
   Funkcjonariusze apelują o rozwagę i ograniczone zaufanie w rozmach telefonicznych z osobami proszącymi o przekazanie pieniędzy. Ostrożność i czujność może ustrzec przed staniem się ofiarą oszustów, którzy wykorzystują dobre intencje starszych osób. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112

(MK) fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica