Nowy Sącz. Nielegalnie rozprowadzał tytoń.

Nowy Sącz. Nielegalnie rozprowadzał tytoń.
Ponad 25 kg tytoniu zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w jednym z mieszkań w Nowym Sączu. Nielegalnym sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 25 tys. złotych.

Funkcjonariusze zajmujący się w sądeckiej komendzie przestępczością gospodarczą ustalili, że mieszkaniec jednego z sądeckich bloków nielegalnie rozprowadza tytoń. - Gdy policjanci weszli do mieszkania zabezpieczyli kilkanaście worków strunowych w których znajdowało się łącznie ponad 25 kg tytoniu. - mówi - dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - Swoim nielegalnym działaniem sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 25 tys. złotych. Sprawca usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych tj. o przestępstwo z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.
Wyciąg z kodeksu karnego skarbowego:
Art. 65. § 1. Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego określonego w art. 63, art. 64 lub art. 73 lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu,podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

(MK) fot. KM Policji NS.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji NS

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica