Nowy Sącz. Pobili i okradli niepełnosprawnego.

Nowy Sącz. Pobili i okradli niepełnosprawnego.
Dwaj mężczyźni pobili i okradli w nowosądeckiej galerii handlowej niepełnosprawną osobę. Sprawcy siłą zaciągnęli mężczyznę na wózku inwalidzkim w ustronne miejsce, a następnie zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 maja ok. godz. 19.00, w jednej z galerii handlowych. Dwóch mężczyzn pobiło i okradło osobę niepełnosprawną. - Sprawcy siłą zaciągnęli mężczyznę poruszającego się na wózku inwalidzkim w ustronne miejsce,  a następnie zabrali mu portfel z dokumentami i pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Szybko uciekli, ale zarejestrowała ich kamera monitoringu. – mówi asp. Iwonę Grzebyk – Dulak, z KM Policji w Nowym Sączu. - Apel wołającego o pomoc poszkodowanego usłyszał przechodzący tamtędy mężczyzna, który następnie poinformował pracownika ochrony, a ten wraz z poszkodowanym powiadomił Policję. 
   Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. - „W godzinę i 15 minut po zdarzeniu, policjanci Ogniwa Wywiadowczego jadąc ulicą Lwowską, zauważyli siedzących na ławce dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. – dodaje rzecznik prasowy - Gdy zatrzymali się przy nich, jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Policjant rozpoczął za nim pościg i już po kilkudziesięciu metrach go zatrzymał. W tym samym czasie drugi policjant zatrzymał jego kompana.
    23-latek i 40-latek trafili do sądeckiej komendy, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za kradzież rozbójniczą (art. 280 par. 1), w tym dokumentu tożsamości (art. 275 par. 1), za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Starszemu z Sądeczan grozi jednak wyższy wymiar kary (do 18 lat), ponieważ przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Wobec 23-latka, dwa dni po zdarzeniu, Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.
  
(MK) fot. foto ilustracyjne KMP  NS.
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica