Nowy Sącz. Sprawca podpaleń – zatrzymany!

Nowy Sącz. Sprawca  podpaleń – zatrzymany!
Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali 26. letniego mieszkańca Nowego Sącza, któremu zarzucili dwa podpalenie przy ulicy Kochanowskiego i Żywieckiej.
 
6 sierpnia około godziny 16 oficer dyżurny sądeckiej Policji otrzymał zgłoszenia dotyczące dwóch pożarów. - "Do pierwszego doszło na ulicy Kochanowskiego w Nowym Sączu, gdzie ktoś podpalił śmieci, przez co spłonął kosz i nadpaliła się skórzana kanapa". – mówi asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "Kilka minut później płonął dziecięcy wózek pozostawiony na klatce schodowej bloku przy ulicy Żywieckiej, jednak w tym przypadku ogień wyrządził większe szkody niszcząc część ścian budynku, płytki na ścianach i podłodze oraz drzwi i okno".
    Następnego dnia po zdarzeniu policjanci ustalili tożsamość i zatrzymali 26-letniego mieszkańca Nowego Sącza, któremu zarzucili uszkodzenie mienia zarówno przy ulicy Kochanowskiego, jak i Żywieckiej. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze. Zgodnie z treścią art. 288 par. 1 kodeksu karnego, za uszkodzenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

(MK) fot.KM Policji NS
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica