Nowy Sącz. Wszedł wprost pod pociąg. Zginął na miejscu.

Nowy Sącz. Wszedł wprost pod pociąg. Zginął na miejscu.
54 - letni mężczyzna wszedł wprost pod jadący pociąg relacji Tarnów – Krynica. Zginął na miejscu. Do tragedii doszło (14 kwietnia) na torach kolejowych, około 200 metrów od oznakowanego przejścia, przy ulicy Traugutta w Nowym Sączu.

O tragedii na torach powiadomiono oficera dyżurnego Policji około godziny 6.30. – „Funkcjonariusze ustalili, że około 200 metrów od oznakowanego przejścia przez tory, 54-letni sądeczanin najprawdopodobniej wszedł wprost na jadący z naprzeciwka pociąg relacji Tarnów – Krynica” – informuje sierż. szt. Iwona Grzebyk- Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu – „W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu. Kierujący pociągiem był trzeźwy”.
Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy ustalają przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia. Aktualnie badają, czy była to próba samobójcza czy też nieszczęśliwy wypadek. Będą też przesłuchiwać świadków zdarzenia.
   Ten tragiczny wypadek pokazuje, jak groźnie konsekwencje (utrata życia, kalectwo) może mieć przechodzenie przez tory kolejowe w miejscu niedozwolonym.
     Policja ostrzega, że każdy kto zamierza wejść na torowisko lub przejść przez nie, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub rozpoczęto ich opuszczanie, powinien mieć świadomość łamania prawa. Zgodnie z ustawą „Prawo o ruchu drogowym” - chodzenie po torowisku jest zagrożone karą grzywny w wysokości 50 złotych. Natomiast przejście przez tory, pomimo opuszczenia lub rozpoczęcia opuszczania zapór, grozi grzywną 100 złotych.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.
Informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica