Nowy Sącz. Złodziej kolekcji schwytany na gorącym uczynku

Nowy Sącz. Złodziej  kolekcji schwytany na gorącym uczynku
37-letni złodziej „w biały dzień” próbował okraść jeden z sądeckich domów. W dodatku wtedy, gdy jego właściciele byli w środku. Finał był taki, że domownicy ujęli sprawcę. 

1 lutego, kilka minut po godzinie 13.00, właściciel jednej z sądeckich posesji usłyszał hałas w pomieszczeniu, przez które wchodziło się do jego domu. - Mężczyzna postanowił sprawdzić odgłosy, gdy wszedł do pomieszczenia zobaczył, że nieznany wynosi kolekcję mosiężnych przedmiotów. – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Złodziej pod pachą miał już mosiężny świecznik, a w taczkach pozostawionych na chodniku przed domem przygotowane do wywiezienia kolejne przedmioty, w tym drugi świecznik, mosiężny moździerz, posrebrzany dzbanek, czarkę i cukiernicę oraz mosiężne naczynie na oliwę.
   Właściciel domu schwytał złodzieja i zawiadomił policję. Jak się okazało sprawca kradzieży wykorzystał fakt, że jeden z domowników wychodząc na kilka minut nie zamknął drzwi na klucz. Wiedział, że zaraz wróci do domu, w dodatku reszta rodziny była w środku.  - "Ta historia uczy, aby nigdy nie tracić czujności i wychodząc z domu, choćby na moment, zawsze zamykać drzwi na klucz". – dodaje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak -"Pamiętajmy, że to złodziej obserwuje nas, a nie my jego.  Widząc, że wychodzimy z domu, wykorzysta kilka sekund naszej nieobecności i ukradnie to, co znajduje się najbliżej drzwi". 
 
(MK) fot. KM Policji NS

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KMP Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica