Policjanci sprawdzali busy. Nałożyli 5 mandatów karnych.

Policjanci sprawdzali busy. Nałożyli 5 mandatów karnych.
Kilka dni temu kryniccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję sprawdzania przewoźników. Podczas kilku godzin funkcjonariusze zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych (pojazdy niesprawne technicznie, zagrażające bezpieczeństwu i porządkowi ruchu), a na kierujących nałożyli mandaty karne. 

 - Policja apeluje do pasażerów lokalnych przewoźników o zgłaszanie wszystkich sytuacji związanych z przepełnieniem busów, stwierdzeniem lub podejrzeniem, że stan techniczny pojazdu budzi wątpliwości, a tym samym zagraża bezpieczeństwu. - st. sierż. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Zgłoszenie takiej sytuacji policjantom, którzy nie dopuszczą do ruchu uszkodzonego pojazdu, niejednokrotnie może ustrzec podróżujących przed tragedią, jak i poprawić komfort jazdy”. 
     Była to już kolejna tego typu akcja sądeckiej policji na terenie Krynicy – Zdroju. Poprzednio do głównych grzechów przewoźników należało przewożenie liczby pasażerów większej niż jest to dopuszczalne przepisami. Akcja będzie kontynuowana. 

Małgorzata Kareńska fot. Policja 
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica