Spalili samochód, aby zatrzeć ślady kradzieży. Nie docenili policjantów

Spalili samochód, aby zatrzeć ślady kradzieży. Nie docenili policjantów
28 lipca (niedziela) kryniccy policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodu, który – aby zatrzeć ślady – spalili. W efekcie funkcjonariusze przedstawili jednemu z nich 22 zarzuty, dotyczące przestępstw, których dopuścił się w latach 2011 - 2013.

Tydzień wcześniej (21 lipca) kryniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w pobliżu lasu znajduje się wrak samochodu, z którego wydobywa się dym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wezwali strażaków, którzy dogasili ogień. W tym czasie policjanci ustalili właściciela pojazdu. – „Ze wstępnych ustaleń wynikało, że samochód został skradziony z parkingu, a sprawcy przejechali nim w stronę lasu, gdzie go porzucili. – informuje st. sierż. Iwona Grzebyk – Dulak, Oficer Prasowy KM Policji w Nowym Sączu. Policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy - Zdroju podjęli wiele działań, aby ustalić sprawców tego zdarzenia. Trzydniowa, nieprzerwana praca operacyjna krynickich funkcjonariuszy przyniosła efekty. Pierwszego sprawcę zatrzymano 28 lipca, kolejnego - dzień później.
- Zatrzymani to kryniczanie w wieku 25 i 35 lat. Postawiono im zarzut krótkotrwałego zaboru i zniszczenia pojazdu. Jak ustalono, podpalili oni samochód sądząc, że w ten sposób zatrą ślady przestępstwa. W miejscu zamieszkania jednego ze sprawców policjanci odnaleźli części samochodowe zabrane przez nich przed spaleniem samochodu. Odzyskali też skradziony z niego radioodtwarzacz. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i zniszczenia samochodu, a także zabrania elementów jego wyposażenia. Przestępstwo z art. 289 par. 2 kk zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Obaj złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. - dodaje Oficer Prasowy.
   Ponadto zebrany przez krynickich policjantów obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić 35 - latkowi zarzut popełnienia 21 innych przestępstw, których dopuścił się w latach 2011 - 2013. Większość z nich dotyczyła włamań i kradzieży do wielu z krynickich domów i budynków gospodarczych, jak również campingów oraz włamanie i usiłowanie włamania do jednego z krynickich kościołów. Mężczyzna przyznał się do zarzuconych czynów (zagrożenie karą wynosi odpowiednio: art. 278 par 1 kk pozbawienie wolności od 3 miesięcy do 5 lat, z art. 279 par 1 kk od roku do lat 10).
   Policjanci odzyskali również sprzęt AGD i RTV oraz elektronarzędzia stanowiące część skradzionego mienia. Dokładna wartość strat nie została jeszcze oszacowana bowiem część przestępstw nie była wcześniej zgłaszana Policji.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy SączAutor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica