Sprawca napadu na jubilera - zatrzymany.

Sprawca napadu na jubilera - zatrzymany.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Nowym Sączu ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na punkt jubilerski. Do zatrzymania mężczyzny doszło 4 września na terenie powiatu nowosądeckiego.
 
25 sierpnia około godz. 17. 25 nieznany mężczyzna wtargnął do jednego z punktów jubilerskich w centrum Nowego Sącza. Przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzował pracownię sklepu i skradł biżuterię o wartości kilkudziesięciu tyś. zł. Natychmiast po zgłoszeniu napadu policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków, a do działań operacyjnych użyli psów tropiących. Ustalili rysopis wizerunek sprawcy, który przesłali do środków masowego przekazu i innych jednostek Policji.
    Dzięki tym działaniom szybko wytypowali i namierzyli 34. letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia ( art. 280 § 2 kk) grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zabezpieczyli broń gazową, część biżuterii oraz kilka tyś. zł. Obecnie pracują nad odzyskaniem pozostałej części skradzionego mienia.
 
(MK). fot. KM Policji Nowy Sącz 

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica