Sprawcy rozboju na 62. letnim kryniczaninie – zatrzymani.

Sprawcy rozboju na 62. letnim kryniczaninie – zatrzymani.
11 marca doszło do rozboju na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu, w którym ucierpiał 62. letni kryniczanin. Kilka dni później dwaj sprawcy zostali zatrzymani. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 11 marca, w rejonie Plant Miejskich w Nowym Sączu. – „Z relacji pokrzywdzonego 62. letniego mieszkańca Krynicy - Zdroju wynikało, że około godz. 18. 45 podeszło do niego dwóch mężczyzn i zażądało wydania pieniędzy. Gdy mężczyzna oświadczył, że nie ma został uderzony i powalony przez nich na ziemię. Następnie sprawcy przeszukali jego garderobę i ukradli mu około 600 złotych, po czym oddalili się w nieznanym kierunku”. – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.- „Pokrzywdzony przestraszony i zdezorientowany całą sytuacją pojechał do domu. Gdy doszedł do siebie i odzyskał siły postanowił o zdarzeniu poinformować Policję”.
     18 marca policjanci ustalili sprawców i zatrzymali jednego z nich. 52. letni mężczyzna trafił do policyjnej celi. Następnego dnia w ręce funkcjonariuszy trafił również drugi ze sprawców, 40. letni Sądeczanin. Zgromadzony materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu rozboju. Za to przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto, wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Małgorzata Kareńska fot. KM Policji Nowy Sącz.

Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica