Ukradli alkohol i pobili ochroniarza.

Ukradli alkohol  i pobili ochroniarza.
Ukradli alkohol ze sklepu na Czarnym Potoku, a następnie pobili ochroniarza. Zatrzymanym mężczyznom, mieszkańcom podkrynieckiej miejscowości grozi nawet do dziesięciu lat więzienia. Do zdarzenia doszło w piątek, 5 grudnia.

W miniony piątek wieczorem (tj. 5 grudnia) dyżurny krynickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów przy ulicy Czarny Potok w Krynicy - Zdroju. – „Na stanowczą reakcję ochroniarza sklepu, by oddali skradzione mienie, mężczyźni zaczęli go kopać, bić i odpychać, jak również grozić pozbawieniem życia". – mówi mł. asp. dr Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - "W trakcie całego zajścia personel powiadomił Policję, a wtedy mężczyźni uciekli. Funkcjonariusze sprawdzili monitoring i ruszyli w teren, poszukując mężczyzn odpowiadających rysopisom. Ustalili, kim są sprawcy i gdzie mogą przebywać. Zatrzymali ich w mieszkaniu kolegi, a podczas przeszukania lokalu znaleźli skradziony alkohol".
   Dwaj mieszkańcy podkrynickiej miejscowości w wieku 21 i 27 lat trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia ciała, za co grozi im do 10 lat więzienia. - "Dla 27. latka kara będzie bardziej dotkliwa, ponieważ był już karany za podobne przestępstwo i traktowany jest jako recydywista". – dodaje Oficer Prasowy.
   Art. 281 kodeksu karnego (kradzież rozbójnicza) - Kto, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży, używa przemocy wobec osoby lub grozi natychmiastowym jej użyciem albo doprowadza człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Małgorzata Kareńska fot. KMPolicji Nowy Sącz
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: informacja prasowa KM Policji Nowy Sącz

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica