Uwaga! Kieszonkowcy wykorzystują nieuwagę poszkodowanych.

Uwaga! Kieszonkowcy  wykorzystują nieuwagę poszkodowanych.
W sklepie przy ulicy Czarny Potok w Krynicy - Zdroju, złodziej wyciągnął kobiecie z torebki portfel z pieniędzmi oraz dokumentami.  Podobne zdarzenie policja zanotowała również 11 kwietnia przy ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu.

- "Mimo, że osoby, które straciły portfele, nie miały przy sobie dużej kwoty pieniędzy, straciły dokumenty, które niejednokrotnie złodzieje mogą próbować wykorzystać do popełnienia innego czynu zabronionego. - ostrzega st. sierż. Iwona Grzebyk - Dulak, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej w Nowym Sączu. I dodaje - "Kieszonkowcy najczęściej wykorzystują tłum i nieuwagę samych poszkodowanych, dlatego do drobnych kradzieży dochodzi najczęściej w sklepach, gdzie złodzieje wykorzystują tłok tzw. „sztuczny” oraz zaangażowanie w robienie zakupów"
Policja radzi, co zrobić żeby się ustrzec przed kradzieżą. 
  Przed wyjściem z domu zastanówmy się, ile chcemy wydać i najlepiej, rozdzielmy gotówkę. Nie trzymajmy w portfelu dokumentów, karty bankomatowej i zapisanego kodu PIN. Jeżeli taki „komplet” wpadłby w ręce złodzieja – to nie tylko stracimy pieniądze z portfela, ale również te, które są ulokowane na koncie bankowym. Pomyślmy, które miejsce przechowywania portfela będzie pod naszą stałą kontrolą. Najlepiej schować go w wewnętrzną, niewidoczną część płaszcza czy kurtki, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko „siebie”.

Andrzej Gulewicz foto arch. internet.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica