Uwięzieni nastolatkowie na konstrukcji odwiertu wody mineralnej.

Uwięzieni nastolatkowie na konstrukcji odwiertu wody mineralnej.
Dwóch nastoletnich chłopców zostało uwięzionych na konstrukcji metalowej odwiertu wody mineralnej. Drabina, po której weszli młodzi ludzie oderwała się, dlatego nie mogli oni samodzielnie zejść z wieży. Na wysokości 5 metrów uwięzieni pozostawali około pół godziny.

W akcji ratunkowej, która wydarzyła się w niedzielę (17 marca) około godz. osiemnastej  uczestniczyli kryniccy strażacy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia przy ulicy Zródlana ustalili oni, że na konstrukcji metalowej odwiertu wody mineralnej znajdowało się dwóch chłopców w wieku 15 i 16 lat. Trzeci zaś pozostawał na ziemi, obok wieży. To on poinformował strażaków o całym zajściu.
     Akcja ratunkowa, która trwała około godziny  polegała m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a nastepnie - sprowadzeniu uwięzionych chłopców przy asekuracji ratownika. Nastolatkowie, którzy nie zgłaszali żadnych dolegliwości, zostali przekazani policji.
 
oprac. Małgorzata Kareńska foto PJSP. 

 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: PJSP Nowy Sącz

Komentarze

2013-03-21 11:10:23 - andrzej ip:46.205.108.32
Rodzice powinni zapłacić za akcje sprowadzenia dzieciaków przeprowadzona przez straż pożarną. Raz zapłaca drugi to będa bardziej pilnowali swoich podopiecznych. Po drugie powinni odpowiedzieć za wejście na teren zamknięty wytwórni CO
2013-03-23 21:46:38 - mineralka ip:37.225.96.250
Odkąd świat , światem zawsze tam dzieciaki wchodziły z mniejszym lub większym sukcesem.....
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica