18 - letnia Kaja Wróbel - Miss Polonia Małopolski 2013.

18 - letnia Kaja Wróbel - Miss Polonia Małopolski 2013.
18 - letnia Kaja Wróbel z Nowego Targu – najpiękniejszą dziewczyną Miss Polonia Małopolski 2013. Koronę przekazała jej ubiegłoroczna miss - krakowianka Anna Markowska, której twarz ukazała się na okładce lipcowego pisma „Avanti” - poświęconego modzie i urodzie. Małgorzata Kareńska, dziennikarz Małopolskie TV rozmawiała z obu dziewczynami. 
 
Prestiżowy konkurs Miss Polonia odbywa się od 1929 roku. Pierwszą najpiękniejszą Polką została urzędniczka Miejskiej Kasy Oszczędności - Władysława Kostakówna, a wybrano ją wyłącznie na podstawie fotografii. Natomiast uczestniczki konkursu finałowej gali 2013 zaprezentowały się m.in. w sukienkach koktajlowych oraz strojach kąpielowych. Rywalizowały nie tylko o tytuł i koronę Miss Polonia Małopolski 2013, ale również o nagrody rzeczowe oraz prawo awansu do ogólnopolskiego finału wyborów najpiękniejszej Polki. - „Emocje i adrenalina, które towarzyszą konkursowi są niezapomniane. Byłam bardzo zaskoczona wyborem, gdyż – przez kontuzję kolana – niczego dobrego się nie spodziewałam. Zastanawiałam się, jak sobie dam radę z chodzeniem na obcasach?” – mówiła Kaja, która została też ulubienicą publiczności – „I ten tytuł jest fantastyczny. Chodzi o to, aby podobać się nie tylko jurorom, ale i tym, którzy przyszli tutaj". Kaja zdała właśnie do III klasy LO i czeka ją matura. – „Potem chciałabym wyjechać do Stanów. Tam żyć i pracować, gdyż kraj ten mnie pasjonuje. Myślę o modelingu. – dodała. Natomiast ubiegłoroczna Miss Małopolski Anna Markowska powiedziała – "Ten rok królowania był dla mnie fantastyczny”. Jej twarz pojawiła się na okładce pisma Avanti. – „Podpisałam umowę z warszawską agencją Avant Models. Zawsze było to moje marzenie, które się ziściło. Okładka – to ich małe spełnienie. Nie ukrywam, że ogrom pracy trzeba włożyć po to, aby gdzieś się pojawić i budować swoją karierę. Teraz będę brnąć dalej. Mam nadzieję, że mi się uda”. - wyznała. 
    Podczas gali dla publiczności zaśpiewał Norbi. Piosenkarz i  artysta estradowy wykonał swój przebój „Kobiety są gorące”, doskonale wpasowujący się w atmosferę imprezy. Małopolski finał konkursu piękności prowadzili wspólnie Alina Kamińska - aktorka teatralna i telewizyjna oraz konferansjer Rafał Bochenek. Gościem specjalnym gali był Paweł Kołodziej - Mistrz Świata Federacji WBF, który zasiadł w jury. 
   Konkurs Miss Polonia Małopolski odbył się 20 lipca (sobota) w zakopiańskim Hotelu Mercure Kasprowy, gdzie zorganizowano go po raz trzeci. Wyborom miss towarzyszyła Gala Zakopane Fashion 2013. Całość zorganizowała firma PARA Fashion z Nowego Targu, a wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zakopane Janusz Majcher.
 
Małgorzata Kareńska 
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica