50. Festiwal im. Jana Kiepury z 225 tys. zł. od Ministra Kultury.

50. Festiwal im. Jana Kiepury z 225 tys. zł. od Ministra Kultury.
Jubileuszowy, 50 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju otrzymał finansowe wsparcie w wysokości 225 tyś. złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13 – 20 sierpnia.

Złożony przez burmistrza Krynicy – Zdroju, Dariusza Reśko wniosek o dofinansowanie 50. Festiwalu im. Jana Kiepury został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu tegoroczne wydarzenie otrzyma dofinansowanie 225 tyś. złotych. - "To bardzo dobra wiadomość dla nas. Bardzo dziękujemy Panu Ministrowi za dofinansowanie Festiwalu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszę się, iż ta niezwykle ważna dla naszego miasta – ale i całego kraju – impreza, będąca hołdem dla naszego słynnego rodaka, znalazła uznanie w oczach Pana Ministra" – komentuje Dariusz Reśko, burmistrz Krynicy - Zdroju.
   Od pół wieku Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy – Zdroju jest dużym wydarzeniem kulturalnym w Polsce. Jego program jest tak skonstruowany, aby - z jednej strony popularyzował operę wśród społeczeństwa, zaś z drugiej stanowił święto dla miłośników muzyki poważnej. Pokazuje najbardziej wartościowych twórców – polskich i zagranicznych – uprawiających sztukę operową, operetkową oraz musicalową. Jubileuszowa edycja poświęcona zostanie Janowi Kiepurze, oraz całej kulturze polskiej. Można się więc spodziewać, że - podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program przyciągnie do uzdrowiska melomanów.
      Organizatorami 50. Festiwalu im. Jana Kiepury są: Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju, Gmina Krynica - Zdrój i Opera Krakowska. Wydarzenie honorowym patronatem objął Andrzeja Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Małgorzata Karenska fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska
Źródła: materiały prasowe UM Krynica - Zdrój

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica