„Brzmienia – mandale muzyczne" Barbary Paw łowskiej

"Brzmienia – mandale muzyczne" Barbary Paw łowskiej
Do 30 czerwca w Galerii Sztuki Siedlisko w Krynicy-Zdroju oglądać można wystawę malarstwa Teresy Pawłowskiej „Brzmienia – mandale muzyczne" .
 
Teresa Pawłowska urodziła się i mieszka w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Artystyczno - Pedagogicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe i pastelowe. Nie obcy jest również collage.
   Jej twórczość jest zainspirowana pejzażem. Tworzy też autorskie i muzyczne mandale (motyw artystyczny), stosując różne symbole i znaki runiczne. Szukając inspiracji często uczestniczy w ogólnopolskich plenerach malarskich.
   Prace artystki prezentowane były na 15 wystawach indywidualnych i ok. 50 zbiorowych, m.in. na Węgrzech , na Niemczech i na Ukrainie. Jest członkiem gliwicko - zabrzańskiego okręgu ZPAP.   Przez wiele lat zajmowała się edukacją plastyczną. Organizowała wystawy profesjonalnych twórców, warsztaty oraz konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży.   Jest laureatką nagród i wyróżnień w konkursach poetyckich, a także  autorką tomiku poetyckiego „Kontrapunkt do smaku dziegciu” (Liberum Arbitrium 2009).

(MK) fot aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica