"Idę w góry cieszyć się życiem...."

"Idę w góry cieszyć się życiem...."
Pod hasłem „Idę w góry cieszyć się życiem” (6 i 7 maja) odbyły się V Spotkania z Piosenką Turystyczną. W koncercie laureatów wystąpiła grupa dziewcząt z polskiego Liceum Ogólnokształcącego z Wołkowysk, która zaprezentowała się w regionalnych strojach.

Konkurs miał formę otwartą i skierowany był zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów tworzących własne autorskie kompozycje. Na scenie wykonawcy prezentowali obowiązkowo jedną piosenkę, a drugą na życzenie jury lub publiczności. Nagrody i wyróżnienia przyznawano były w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła średnia i starsi.
   Gwiazdą V Spotkań z Piosenką Turystyczną był zespół „Wolna Grupa Bukowina”, założona przez Wojtka Belona. Na estradzie grupa wystąpiła w składzie: Grażyna Kulawik (śpiew), Wacław Juszczyszyn (śpiew, gitara), Wojciech Jarociński (śpiew, gitara), Wojciech Maziakowski (gitara basowa), Krzysztof Żesławski (gitara) oraz Marek Zarankiewicz (perkusja). Wypełniona po brzegi sala koncertowa świadczyła o tym, że piosenka turystyczna cieszy się ogromną popularnością.

(MK)

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica