„Kubat Jazz Trio”. Muzycy koncertowali w sali balowej.

"Kubat Jazz Trio". Muzycy koncertowali w sali balowej.
W sali balowej Starego Domu Zdrojowego wystąpił (24 sierpnia) „Kubat Jazz Trio” w składzie Eugeniusz Kubat (kontrabas), Piotr Matusik (fortepian) oraz Michał Dziewiński (perkusja). W programie zespół posiada utwory między innymi Chicka Corea i Keitha Jarreta.

Formację „Kubat Jazz Trio” stanowią Eugeniusz Kubat (kontrabas), Piotr Matusik (fortepian) oraz Michał Dziewiński (perkusja). Muzycy pochodzą z rejonu bielska i okolic. Współpracują ze sobą od lat w różnych projektach. Jednak zmierzyli się z formą klasycznego akustycznego jazz trio - piano, kontrabas, perkusja. W repertuarze mają m.in. Chick Corea i Kietha Jarreta.
Na koncert Jazz Kubat Trio w Starym Domu Zdrojowym zaprosiło Krynickie Towarzystwo Kulturalne im. Jana Kiepury.
*****
Eugeniusz Kubat jest muzykiem jazzowym, kontrabasistą i gitarzystą basowym. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski w Cieszynie. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w realizacji albumów płytowych, m.in. Ryszarda Rynkowskiego oraz braci Golec.
Piotr Matusik jest kompozytorem i pianistą. Studiuje na wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zajął m.in. drugie na International Jazz Contest 2011.
Michał Dziewiński studiuje w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Współpracuje m.in. z takimi zespołami, jak "Alicja Boncol & Koalicja", "Grupa Furmana", "Cover Brass Band", "The Second Fond Villains", "Big Band Małopolski".

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica