„Oczy czarne”, „Serce”, „Trojka” i inne rosyjskie romanse

"Oczy czarne", "Serce", "Trojka" i inne rosyjskie romanse
W Pijalni Głównej wystąpił małżeński duet śpiewaków operowych Dorota Ujda - Jankiewicz (sopran liryczny) i Andrzej Jankiewicz (tenor). Przy fortepianie akompaniowała im Rosjanka Natalia Nesterova. 

W programie wieczornego koncertu „Oczy czarne” znalazły się takie rosyjskie przeboje wszechczasów, jak: „Kalinka”, „Bubliczki”, „Serce”, Podmoskiewskie Wieczory”, „Trojki dwie”. I wiele innych utworów. Występ wrocławskich artystów zachwycił zgromadzoną publiczność, która podziwiała nie tylko wspaniałe głosy śpiewaków, ale także ich temperament sceniczny oraz bogactwo ludowych strojów rosyjskich. Artyści w swoim repertuarze mają również utwory operowe, operetkowe, musicalowe, pieśniarskie, patriotyczne, oratoryjne oraz kolędy.
    Dorota Ujda - Jankiewicz ukończyła Wydział Wokalno - Aktorski oraz Pedagogiki Wokalnej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Debiutowała w roku 1993 w Stadttheater Görlitz (Niemcy), wykonując partię Musetty w operze „Cyganeria” G. Pucciniego. Obecnie koncertuje na wielu kontynentach, bierze też udział w licznych festiwalach muzycznych, w tym "Wratislavia Cantans" oraz Festiwalu im. Stanisława Moniuszki. Jest założycielką i kierownikiem artystycznym zespołu „Polish Chamber Ensemble”. Jako solistka współpracuje z Chórem K.U.L .- u.
     Andrzej Jankiewicz jest również tancerzem i choreografem. Uczestniczył w wielu konkursach tanecznych, na których zdobywał nagrody. (1988 rok - wicemistrzostwo na Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych) Jako śpiewak występował m. in. z Filharmonią Wrocławską. Wielokrotnie brał udział w festiwalach muzycznych, tym na „Wratislavia Cantans”. Jest liderem męskiego kwartetu wokalnego „The Revellers”. Koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. W roku 2000 roku wystąpił  w Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide, Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go „drugim Kiepurą”.
 
(MK)
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica