"Południowe Włochy i Sycylia". Wernisaż krynickich twórców.

"Południowe Włochy i Sycylia". Wernisaż krynickich twórców.
Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria "Pod Kasztanem", oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają do Muzeum Nikifora na wystawę malarstwa i fotografii Południowe Włochy i Sycylia”.

"Południowe Włochy i Sycylia" to kolejna ekspozycja Krynickiego Stowarzyszenia Twórców Galeria Pod Kasztanem. Wystawa jest owocem podróży artystów do słonecznej Italii. Wernisaż odbył się w sobotę, a prace oglądać można do 18 kwietnia.
*****
W 1988 roku spotkało się kilka osób – pasjonatów sztuki. W ten sposób powstała grupa założycielska krynickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jej pierwszym prezesem przez dwie kadencje był Juliusz Kołodziejczyk. Od paru lat artyści skupieni dawniej w krynickim TPSP działają samodzielnie jako Stowarzyszenie Twórców Galeria „Pod Kasztanem”. W latach 1995 - 2015 prezesem była malarka Grażyna Petryszak, krakowianka z pochodzenia. Gdy w 1979 roku przyjechała pod Górę Parkową – brakowało wystaw i spotkań poetyckich. W momencie powstania TPSP konieczne było znalezienie dla niego siedziby oraz sali wystawienniczej. Przez wiele lat jego członkowie spotykali się w różnych miejscach, w tym w domach prywatnych. Po trzech latach starań artyści otrzymali lokal, w którym do dzisiaj są organizowane m.in. wieczory poetyckie oraz spotkania z artystami. Od końca 2015 roku nowym prezesem Stowarzyszenia jest Celina Kopacka.

Małgorzata Kareńska fot. aut.
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica