"Ptasznik z Tyrolu" Teatru Muzycznego z Gliwic.

"Ptasznik z Tyrolu" Teatru Muzycznego z Gliwic.
Teatr Muzyczny z Gliwic wielokrotnie gościł w Krynicy - Zdroju, zawsze prezentując szeroki wachlarz repertuarowy. Tym razem na 44. Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury artyści wystąpili w operetce "Ptasznik z Tyrolu" Karla Zellera. 

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprezentował publiczności „Ptasznika z Tyrolu” Karla Zellera, operetkę w III aktach. Jej urok polega na błyskotliwym połączeniu tradycyjnej sieci intryg i nieporozumień z malowniczym światem tyrolskiej wsi oraz jej mieszkańców. Libretto Moritza Westa i Ludwiga Helda przenosi widzów do XVIII wiecznego rewiru polowań Palatynatu Nadrenii Wśród tamtejszych mieszkańców wybucha panika, gdyż wizytę ma im złożyć książę, który słynie z wysokich wymagań. Chce, aby przywitała go dziewica z bukietem, a w lesie ma się roić od dzików. Sołtys do witania wyznacza córkę, trzykrotną wdowę. Jednak zamiast księcia pojawia się przebieraniec, ale za to przyjeżdża prawdziwa księżna, udająca wiejską dziewczynę. Wydarzenia te skomplikują życie listonoszki Krysi, która kocha ptasznika Adama, a posądzona zostaje o romans z fałszywym księciem.
   W rolę księżnej wcieliła się Małgorzata Długosz, solistka Teatru Muzycznego Roma, zaś partię Adama zaśpiewał Janusz Ratajczak. W przedstawieniu wystąpili także Witold Wrona (Stanisław) oraz soliści, chór, balet i orkiestra Gliwickiego Teatru Muzycznego pod dyrekcją Rubena Silvy i Tomasza Biernackiego. Operetkę wyreżyserował i inscenizował Wojciech Adamczyk, a choreograficznie opracowała ją Janina Niesobska.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze

2011-12-20 14:32:28 - EFwvlBquADdfShhKvl ip:85.15.44.152
A minute saved is a minute eanerd, and this saved hours!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica