Śląskie malarstwo, pieśni i barwne opowieści.

 Śląskie malarstwo, pieśni i barwne opowieści.
W Galerii „Siedlisko” (21 maja) odbył się wernisaż malarstwa Wernera Szczepanika, artysty pochodzącego z Zabrza. W inauguracji wystawy uczestniczyli Dariusz Reśko, burmistrz uzdrowiska i Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

 Na spotkaniu „Po latach”, w ramach którego odbył się wernisaż, obecna była jego organizatorka Danuta Reśko. Jest ona również absolwentką zabrzańskiego III Liceum Ogólnokształcącego i szkolną koleżanką Wernera Szczepanika. Artysta, z wykształcenia inżynier budownictwa, zamiłowanie do rysunku i malarstwa przejawiał od dawna. W 1960 roku został członkiem Zespołu Plastyków Amatorów przy Zakładowym Domu Kultury kopalni „Zabrze”. Jego prace plastyczne przedstawiają realistyczne kompozycje architektoniczne, które są złożone z brył i figur geometrycznych. Na obrazach pojawiają się śląskie klimaty, a więc pejzaże, uliczki i kamienice, a także fabryki i kopalnie.
   W części artystycznej wystąpił zespół wokalny „Kryniccy Seniorzy”, który zaprezentował pieśni i piosenki Górnego Śląska. Nie zabrakło takich utworów, jak „Szła Dzieweczka’, „Karolinka”, „Gdybym to ja miała”, „Karlik”. Piosenki przeplatały niezwykle barwne opowieści o śląskiej kulturze, tradycjach oraz dopełniały anegdoty.

Małgorzata Kareńska
 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica