„W czerwonych szpilkach” Poezja Danuty Świętek.

"W czerwonych szpilkach" Poezja Danuty Świętek.
„W czerwonych szpilkach”. Krynickie Stowarzyszenie Twórców Galeria „Pod Kasztanem” zaprosiło (6 lutego) na spotkanie przy Tradycyjnej Noworocznej lampce szampana z poezją Danuty Świętek.

„Poezja Danuty Świętek to pejzaże miejsc, portrety ludzi, twarze uśmiechnięte i zatroskane. Zakochana w górach, zapachu jesieni i suszonego latem siana. Kocha jesień, bo wraz z nią przyszła do niej miłość. W swoich wierszach opisuje pejzaże zaklęte w liściach, jabłkach, wschodzące słońce. Pisze o jesieni życia, która nie musi być szara i nudna. Może być kwitnąca, radosna i promienna. (...) Jesień jest romantyczna, jest w niej radość pogodnych dni zaklęta w nitkach babiego lata. A przede wszystkim tajemniczy spokój i cisza. Chce to wszystko wymalować słowem. (...) Jak artysta chce piórem i przemawiać do ludzkiej wyobraźni”. Poetka swoje wiersze dedykuje rodzinie. W jej zbiorach jest też poezja religijna poświęcona Papieżowi Janowi Pawłowi II. Pojawiają się w niej anioły, opisy przyrody, tragiczne wydarzenia.
    Wstęp i prowadzenie: Joanna Babiarz. Wieczór uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju pod opieką Heleny Bukowiec. Tradycyjnie poetyckie spotkanie zakończył poczęstunek. Czym chata bogata!

Małgorzata Kareńska

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica