„Z poezją piękniej”. Duchowa wędrówka po Muszynie.

"Z poezją piękniej". Duchowa wędrówka po Muszynie.
Na duchową wędrówkę po Muszynie i miejscach wszystkim bliskich, żyjących własnym, zwykłym, codziennym rytmem, ale odnalazły również odzwierciedlenie w utworach poetek: Janiny Kumorek i Małgorzaty Bajorek zaprosiło wczoraj (20 kwietnia) Muzeum Regionalne Państwa Muszyńskiego.

- „Mówi się, że poezja łagodzi obyczaje. Mówi się też, że nie wszyscy tą poezję lubią lub rozumieją. Jednak tu, w muszyńskim muzeum poezja i muzyka współgrają ze sobą i znajdują – jak widać – liczne grono wiernych słuchaczy. Wysłuchamy autorek związanych z Muszyną, których wrażliwość artystyczna i sposób pisania o rodzimym mieście są niezwykłe. – powiedziała na wstępie polonistka Anna Bursztyńska – Rucka.
   Miłośnicy poezji mieli możliwość zaznajomienia się z wierszami autorstwa dwóch muszyńskich artystek słowa: Janiny Kumorek i Małgorzaty Bajorek. W ich twórczości główny wątek stanowi m.in. piękno unikalnej, nadpopradzkiej przyrody i architektury. Nie brakuje też klimatów europejskich (wiersze Janiny Kumorek), w tym toskańskich. Obie poetki są bardzo mocno wpisane w koloryt Muszyny. Natomiast licealiści z Koła Literackiego Liceum Ogólnokształcącego  im Jana Kochanowskiego Muszynie zapoznali publiczność z wierszami poetów słowackich.
   Sobotnie czytanie wierszy muszyńskich poetek oraz młodzieży odbyło się z  cyklu spotkań - „Z poezją piękniej”

Tekst i foto. red. Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica