Baletnice z „Miniatur” oczarowały publiczność.

Baletnice z "Miniatur" oczarowały publiczność.
Balet na najwyższym artystycznym poziomie w wykonaniu Zespołu Tańca Artystycznego „Minatury” podziwiała dzisiaj (7 lutego) publiczność zgromadzona w sali balowej Starego Domu Zdrojowego.

„Parada na molo”, „Śnieżynki”, „Polka z parasolkami”, „Paquita” , a na zakończenie – marsz Radetzky`ego – to tylko niektóre tańce, które Zespół Tańca Artystycznego Miniatury zaprezentował publiczności zgromadzonej w sali balowej. Tańce baletnic jak zwykle nagrodzono gromkimi brawami.
   Zespół Tańca Artystycznego "Miniatury", wizytówka Krynicy – Zdroju istnieje od ponad 25 lat. Powstał w 1986 roku, a jego założycielem był artysta baletu i choreograf, Władysław Szlęk. W swoim dorobku zespół ma kilkaset przedstawień, liczne koncerty zarówno w kraju, jak i zagranicą / Słowacja, Włochy /. W "Miniaturach" tańczą dziewczęta w wieku od 6 do 18 lat z Krynicy - Zdroju i okolic. Barwne tańce i stroje baletnic przyciągają widowni, która nagradza występy gromkimi brawami. Zespół prezentuje sztukę tańca i baletu na najwyższym poziomie. Choreografia układana jest do najpiękniejszych fragmentów muzyki baletowej. Kierownikiem i choreografem jest Małgorzata Malczak, a asystentką – Honorata Barańska. Na koncert Zespołu Tańca Artystycznego "Miniatury" Burmistrz oraz Centrum Kultury w Krynicy - Zdroju.

Małgorzata Kareńska fot. aut.

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica