Berest. Kolędowali i wystawiali bożonarodzeniowe przedstawienia.

Berest. Kolędowali i wystawiali bożonarodzeniowe przedstawienia.
W sobotę, 14 stycznia w Bereście odbyło się swoiste Święto Kultury" - II Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych i Grup Kolędniczych. Zebrani śpiewali wspólnie kolędy i degustowali wypieki.
 
Miłośnicy kolędowania spotkali się w Domu Ludowym w Bereście na II Przeglądzie Grup Kolędniczych i Przedstawień Bożonarodzeniowych, który połączono z jubileuszem 10. lecia działalności Koła Teatralnego „Centrum” Berest. - "Niech ciepło miłości betlejemskiego żłóbka napełni Was siłą, nadzieją i wiarą na nadchodzący Nowy Rok". – składają życzenia organizatorzy. - Przy śpiewie kolęd miło spędzamy czas.
   Przegląd nie miał charakteru konkursu. Jest kontynuacją pięknej polskiej tradycji kolędowania i wystawiania przedstawień związanych z Bożym Narodzeniem. Wystąpili: Koło Teatralne Berest, Ekstremalna Grupa Teatralna Polany, dzieci z przedszkola w Bereście, Grupa Kolędnicza OSP Berest, Grupa Kolędnicza z Muszynki, Ksawery i Julka Wincenciak (śpiew kolęd) oraz Karol Kieta (akordeon) .
     Organizatorzy: Centrum Kultury w Krynicy – Zdrój, Stowarzyszenie Miłośników Małej Ojczyzny Berest Sołtys i Rada Sołecka miejscowości Berest oraz Koło Teatralne "Centrum" Berest
*****
Sołtys Polan oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Polany zapraszają mieszkańców, w tym, babcie i dziadków, na coroczne wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w Domu Ludowym 22 stycznia, o godz. 14. W programie Jasełka – przedstawienie dzieci z Polan, występ chóru z Czyrnej, lokalnych artystów, a także wspólne kolędowanie, kawa, herbata oraz ciastko.

(MK). fot. aut. 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica