Cleo oraz Doda&Virgin na Gubałówce - widowiskowe zakończenie Hej Fest 2018!

Cleo oraz Doda&Virgin na Gubałówce - widowiskowe zakończenie Hej Fest 2018!
Efekty pirotechniczne, świetlne show, tancerki i finał Festiwalu Supportów. Tak Hej Fest żegnał się - na ostatnim w tym roku koncercie - z Gubałówką. Zagrała Cleo, Doda&Virgin, Create i Stonkatank.

Słowiańska dusza
Kariera Cleo rozpoczęła się w chórze gospel Soul Connection. Przepustką na największe polskie sceny okazała się jej współpraca z Donatanem - nawiązana w 2013 r. Rok później wystąpiła podczas Eurowizji, reprezentując Polskę utworem „My Słowianie”. Swój koncert na Gubałówce rozpoczęła właśnie od niego, a zaraz potem pojawiły się kolejne jej hity - „Łowcy gwiazd”, „Brać”, „Mi-sie” i „Pali się". Cleo przeplatała własne kompozycje największymi światowymi przebojami - zaśpiewała m.in. „Shape of you” Eda Sheerana, czy „Can’t stop the feeling” Justina Timberlake’a. - Mam do was prośbę. Zapalcie światełka w swoich komórkach i uważnie wsłuchajcie się w tekst. To dla mnie bardzo ważna piosenka - poprosiła piosenkarka przed wykonaniem „Sztormu”. Cleo zakończyła swój żywiołowy koncert zremiksowaną wersją „Zabiorę nas”.

Festiwal Supportów ma swojego zwycięzcę
Spośród ponad 400 zespołów z całej Polski, które zgłosiły się do Festiwalu Supportów, do półfinałów na Gubałówce dostało się sześć. Z nich została wyłoniona finałowa dwójka - Create i Stonkatank - która w ostatnią sobotę zaprezentowała dwudziestominutowe programy. Głosy jury - w skład którego weszli: Muniek Staszczyk, Bartek Królik, Jarek Szubrycht i Jan Malski - oraz internautów zadecydowały o wygranej Create, która finalnie czterema punktami wyprzedziła zespół Stonkatank. Szóstka młodych ludzi z Gniezna otrzymała tym samym nagrodę główną festiwalu - 40.000 zł ufundowane przez sponsora głównego Polskie Koleje Linowe S.A.

Wybuchowy finał
Zaszczyt zamknięcia tegorocznej edycji Hej Fest przypadł Dodzie występującej razem z zespołem Virgin i był to zdecydowanie najbardziej widowiskowy koncert w historii festiwalu. Doda swoją karierę rozpoczęła już w wieku 14 lat, kiedy to dołączyła do warszawskiego teatru Buffo - grała tam m.in w słynnym musicalu Metro. Dwa lata później wygrała przesłuchanie do zespołu Virgin, którego stała się wokalistką. Sobotni koncert rozpoczął się od wystrzału z bazooki, którym wokalistka obwieściła początek swojego show, podczas którego muzyka przeplatała się z efektami pirotechnicznymi i feerią świateł. Doda zaśpiewała swoje wszystkie największe przeboje, w tym „Dżagę”, „Szansę”, „Nie daj się”, „Znak pokoju”, „Miłość na etat” i „2 bajki”. Nie zabrakło „Like a virgin” Madonny oraz - na bis - entuzjastycznie przyjętego „Sweet child o’mine” Guns N’Roses, które zakończyło tegoroczną edycję Hej Fest.

Organizatorem Hej Fest jest fundacja Polish Heritage, a głównym sponsorem i właścicielem marki festiwalu są Polskie Koleje Linowe. Festiwal Hej Fest jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Fundusze Europejskie w ramach cyklu „Małopolska Brzmi Dobrze!”.

MTV 24
Źródło : Dyrektor artystyczny festiwalu Hej Fest
Foto : Konrad Obidziński
Autor: MTV 24

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica