Dla Mamy i Taty. Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.

Dla Mamy i Taty. Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.
Muzyka Johanna Straussa (syn), piosenki Majki Jeżowskiej i Piotra Szczepanika zabrzmiały w sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Dzieci zaprosiły (25 maja) rodziców na uroczysty koncert „Dla Mamy i Taty”, będący muzyczną laurką dla nich.

Dzień Matki to święto z długą historią i tradycją, w Polsce sięgającą 1914 roku. Z tej okazji na scenie pojawili się uczniowie z trzeciej grupy cyklu sześcioletniego, której opiekunką jest Danuta Burzyńska. W pierwszej części dzieci wspólnie zaśpiewały piosenki, które zadedykowały rodzicom. Drugą część koncertu stanowiły solowe popisy uczniów, którzy wykonali piękne utwory muzyczne nauczone w trakcie roku szkolnego. Dzieci zagrały je na fortepianie, akordeonie, klarnetach, gitarze, skrzypcach z myślą o rodzicach. Jednocześnie ukazały swoje muzyczne talenty. Przy fortepianie dzieciom akompaniowały Danuta Jarząbek i Danuta Inglot.
   To artystyczne wydarzenie z pewnością było niezwykłym przeżyciem dla mam i tatów młodych muzyków. Występy dzieci zawsze bowiem wzbudzają wiele pozytywnych emocji.

(Red. M) fot. aut.
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica