Działacze kultury i sportu wyróżnieni przez starostę.

Działacze kultury i sportu wyróżnieni przez starostę.
Jan Golonka, starosta nowosądecki wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, kultury i sportu. Wśród nagrodzonych znaleźli się kryniczanie i muszynianie.

Za zasługi na niwie kultury nagrody otrzymali: Andrzej Petryszak, artysta - fotografik, Barbara Rucka, kustosz Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego i prezes muszyńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Rozalia Krystyna Jarząbek, nauczycielka muzyki, fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej i Ogniskach Muzycznych, Władysław Graban, przedstawiciel współczesnej literatury łemkowskiej, a także Adam Gancarski, który zajmuje się rzeźbą i płaskorzeźbą.
    Natomiast za osiągnięcia w sferze kultury fizycznej i sportu wyróżniono: Wojciecha Bębenka, współtwórcę i trenera Klubu Narciarskiego „Gondola” Krynica, Piotra Biernata, trenera i prezesa Krynickiego Klubu Snowboardowego, Agnieszkę Góral, promującą aktywny styl życia oraz Jarosława Jarząba, trenera taekwondo.
      W części artystycznej wystąpiła kapela góralska „Ciupaga” z Łącka, a także Zespół Regionalny „Podegrodzie”, który wykonał pokaz taneczny. 

(MK)

 
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica