Golec uOrkiestra kolędować będzie na Czarnym Potoku.

Golec uOrkiestra kolędować będzie na Czarnym Potoku.
8 stycznia (niedziela) w kościele parafialnym MBNP na Czarnym Potoku odbędzie się koncert kolęd i pastorałek góralskiej kapeli „Golec uOrkiestra”.

Zespół wystąpi w składzie Łukasz( wokal, trąbka), Paweł (wokal, puzon) i Edyta (altówka) Golcowie, Jarek Zawada (skrzypce), Zbigniew Michałek ( skrzypce), Ryszard Pałka (perkusja), Grzegorz Kapołka (gitara), Robert Szewczuga (gitara basowa) oraz Piotr Kalicki (instrumenty klawiszowe, akordeon).
     Powstała w 1998 roku kapela łączy muzykę góralską, a także jazzową, popową i rock – and - roll”. Liderami zespołu są bliźniacy: Paweł i Łukasz Golec z Milówki, którzy edukację muzyczną rozpoczęli w szkole podstawowej. Do największych osiągnięć muzycznych grupy należą m.in. „Superjedynki” („Zespół Roku” 2000) otrzymane na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobycie dwóch „Fryderyków” („Debiut Roku” i „Muzyka Tradycji i Źródeł”), a także nagrody TVP oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Genius Loci – Poloniae” za popularyzowanie kultury polskiej w kraju i za granicą. 
   Zespół ma na swoim koncie telewizyjne „Wiktory”(„Odkrycie Roku” i „Najpopularniejszy Artysta”). Wśród licznych płyt wydanych przez „Golec uOrkiestra” znajdują się kolędy i pastorałki, w tym „Nieziemskie granie dla Ciebie, Panie”.

(MK)

Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica