Gracja & Miniatury w popisach tanecznych na Deptaku.

Gracja & Miniatury w popisach tanecznych na Deptaku.
Na Deptaku dwukrotnie (28 i 29 kwietnia) wystąpił ukraiński zespół „Gracja” oraz Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”. Młodzi tancerze zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności. W programie znalazły się m.in. „Polka”, „Taniec lalek” „ Parada na molo”, „Wieczór w Odessie”. 

Zespół taneczny „Gracja” istnieje od 1992 roku. Jego założycielem i kierownikiem jest Jurij Rozbycki, który ukończył podyplomowe kursy choreografii na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej - Curie, na kierunku folklorystyczne tańce ludowe. Konsekwencją tego było stworzenie w 2005 roku dziecięcej grupy, która tańczy polskie tańce. W repertuarze grupy znajduje się również taniec towarzyski. Zespół dużo koncertuje i bierze udział w licznych festiwalach na Ukrainie i w Polsce. „Gracja” znajduje się pod opieką Polskiego Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowego im. Juliana Lublińskiego w Nowogradzie - Wołyńskim., którego celem jest odrodzenie polskiej kultury i oświaty. Zespół został odznaczony dyplomem i medalem MEN Ukrainy, a także nagrodzony orderem Zwiahela.
     Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury” powstał w 1986 roku z inicjatywy dyrektora Miejsko – Gminnego Domu Kultury Stefana Sopaty. Jego założycielem był Władysław Szlęk, artysta baletu i choreograf z Krakowa. Ukończył szkołę baletową w Bytomiu, występował w Państwowym Zespole „Śląsk”, a także w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Śląskiej i Operze Gliwickiej.
 
Małgorzata Kareńska
Autor: Małgorzata Kareńska

Komentarze


Brak komentarzy - Badź pierwszy!!!
Dodaj komentarz
Główna kolumna
partnerzy:
hej.mielec.pl sacz.in videobeskidy wmediach.pl andre-g.nazwa.pl capital24 krynica